Поради

Сонячні колектори - гарний спосіб зекономити енергоресурси

Сонячна енергія - безкоштовна, тому принаймні 6-7 місяців у році можна отримувати теплу воду для господарських потреб. А в інші місяці - ще й допомагати системі опалення.

Сонячний колектор можна виготовити самостійно. Для цього вам знадобляться матеріали та інструменти, які можна купити у більшості будівельних магазинів. Або те, що ви знайдете у своєму гаражі :)

Наведена нижче технологія використовувалася у проекті “Увімкни сонце - живи комфортно”. Вона була розроблена для спеціально для проекту німецькою компанією Solar Partner Sued, яка професійно займається продажем, монтажем, та сервісом сонячних колекторів та фотовольтаїки.

Головна ідея - дешево й сердито. Для виготовлення колектора використовуються доволі прості та поширені матеріали, які можна купити у найближчому магазині, або навіть знайти у себе в гаражі. При цьому ефективність колектора залишається на пристойному рівні. Вона нижча, ніж у фабричних моделей, але різниця в ціні повністю компенсує цей недолік.

Існують різні типи сонячних водонагрівачів, але усі вони ґрунтуються на простому принципі: чорна поверхня поглинає сонячне тепло, потім це тепло передається воді. Найпростіші моделі можуть бути споруджені із доступних матеріалів і не потребують насосів чи іншого електричного обладнання. Ефективний сонячний колектор може використовуватись навіть в зимовий час завдяки застосуванню незамерзаючих рідин – антифризів.

Описана система сонячного колектора є пасивною і не залежить від електроенергії. Вона обходиться без насосів. Гаряча рідина переміщується між колектором і баком по принципу конвекції, завдяки простому правилу – нагріта рідина завжди піднімається вгору.