Статті

Як колектори Heliomax працюють взимку. Приклад

Одне з найбільш актуальних питань при покупці сонячних колекторів - їхня ефективність в зимній період. Існує думка, что вакумні колектори значно ефективніші взимку, ніж плоскі, але це не так. Взимку вакуумні труби значно частіше покриті снігом, ніж плоскі колектори (тому що вакуум дуже хороший теплоізолятор, він не дає розтанути снігу). Таким чином, вони точно не можуть виробляти теплову енергії, коли вона найбільш необхідна (ступінь ефективності = 0%).

Як правило, з плоских сонячних колекторів сніг сповзає самостійно (швидкість сходження залежить від кута покрівлі, кількості снігу, сонячності дня (ів) і температури повітря), але можна прискорити цей процес. Саме тому, в наших контролерах ми реалізували функцію "анти-замерзання": в цьому режимі через сонячні колектори примусово прокачується теплий теплоносій (забирається частина енергії з бака-акумулятора) до моменту, коли колектори самі не почнуть працювати.

Такий режим не допоможе в разі вакуумних колекторів ...

Реальний приклад роботи плоских солянчих колекторів після снігопадів. 

Час 13:15, температура повітря -8 °C, включено анти-замерзаючий режим

 

 

Час 13:55, анти-замерзаючий режим вимкнений, система працює самостійно

 

Час 14:32, верхній ряд звільнився від снігу, використовуючи тільки енергію від нижнього ряду колекторів

 

На сусідньому будинку встановлені вакуумні сонячні колектори

 

Отже, власник плоского колектора користується надходженням сонячної енергії цим холодним, але сонячним зимовим днем. Колектор з труб - власник вакуумного колектора, не має цим сонячним днем, ніякої вироблення теплової енергії. Також через один день його колектор з труб ще покритий снігом і таким чином, сніг затінює і перешкоджає надходженню сонячної енергії.